Logo version 1

Vi har længe talt om, at der selvfølgelig følger et ordentligt logo med en så seriøs klub som Ebberup Madklub, så det sidste halvandet år har vi været i tænkeboks for at finde gode ideer. Der har været et par ikke så vellykkede forsøg, der har fået kommentarer som “Der er noget DF over det” etc. med på vejen.

Det er derfor med ydmyg stolthed, at vi kan løfte sløret for det første eksempel, der har fået “thumbs up” fra 3/5 af klubbens medlemmer (det skal her bemærkes at de sidste 2/5, ikke i skrivende stund har haft en holdning).
Da ingen af os er synderligt skarpe i grafisk design, arbejder vi med ideen om at betale os fra en endelig version.

Sidder du derude, og har lyst til at tjene en skilling, foruden den enorme anerkendelse et sådan stykke arbejde vil kaste af sig, så tøv endelig ikke med at kontakte os.

Det skal endnu engang pointeres at det ikke er salatblade men egeløv der hænger og dingler i hjørnerne. Hummeren i midten er selvfølgelig Mike.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

%d bloggers like this: